מאמרים ומדריכים

גלילי גומי 1

איך מייצרים גומי. מהם המאפיינים שלו .מהו תהליך הוולקניזציה. 

 גומי טבעי מיוצר בכ−7500 מיני צמחים המשתייכים לכ−300 סוגים ושמונה משפחות. המוהל החלבי הנובע מפצעים בצמחים ממשפחת החלבלוביים, התותיים, ההרדופיים, המורכבים, האסקלפיים והפרגיים הוא למעשה צֶמֶג לטקס תרחיף של חלקיקי גומי בתמיסה מימית. התפקיד הביולוגי של צמג בצמח אינו לגמרי ברור, אך חוקרים סבורים שהוא משמש כחומר קרישה בפצעים כדי למנוע חדירה של חרקים אל תוך רקמת השיפה של הצמח. מתוך מגוון הצמחים המייצרים צמג רק מעטים שימשו במהלך ההיסטוריה להפקה של גומי טבעי, כאשר המקור העיקרי להפקת גומי מהמאה התשע עשרה ואילך הוא עץ הגומי הוואה ברזילאית Hevea brasiliens

להמשך קריאה לחץ כאן …

מאמר בנושא חומר הגלם ניילון 6-6.(אוקולון)(ארטלון)

ניילון 6-6 הוא פולימר מסוג פוליאמיד .ניתן להשיגו בסוגים שונים, והשניים הנפוצים ביותר לתעשיות הטקסטיל והפלסטיקה  הם ניילון 6 וניילון  6-6.הפולימר עשוי  hexamethylenediamine וחומצת adipic אשר נותנת לניילון 6-6  12אטומי פחמן בכל יחידה חוזרת, ומכאן שמה  6-6 Nylon.

להמשך קריאה לחץ כאן

sop-resize-400-פלסטיקה-הנדסית
פלסטיקה-הנדסית

מאמר בנושא חומר הגלם ניילון 6 .הידוע גם כ- אוקולון, ארטלון,פוליאמיד

polycaprolactam הוא פולימר שפותח על ידי פול שקלק בחברת איי ג'י פארבן . לשחזר את המאפיינים של ניילון 6,6 מבלי להפר את הפטנט על הייצור שלה . זה  semicrystalline פוליאמיד .שלא כמו רוב הניילונים ניילון 6 הוא לא פולימר עיבוי , אבל במקום זה הוא נוצר על ידי פילמור טבעת הפתיחה (מושג בכימיה המתאר תהליך גדילה של פילמור).

להמשך קריאה לחץ כאן …

מאמר בנושא חומר הגלם טפלון 

טפלון (באנגלית:Teflon ) הוא שם המותג של חברת דופונט לתרכובת פוליטטראפלואורואתן (או -פלואורואתילן ; ,Polytetrafluoroethylene בראשי תיבות:PTFE )

להמשך קריאה לחץ כאן …

פלסטיקה-הנדסית

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE